| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare viata la camin? Ati stat la camin in facultate sau planuiti sa stati? De ce? Cum vi s-a parut experienta? Povesti interesante?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este o experienta de viata de neuitat mai ales daca vei petrece cei 3-4-5 ani din viata alaturi de aceiasi 2-3 colegi de camera.

| neutrino a răspuns:

Ca tanar elev/student nu exista viata mai frumoasa ca cea de "caminist". Aici iti faci cei mai de treaba prieteni, aici iti pierzi noptile invatand sau chefuind, dupa caz, aici inveti ce este acela sex si chiar iubire, aici inveti sa faci foamea sau sa-ti risipesti bruma de bani pe care-I ai, in cateva ore. Aici inveti sa te bucuri de succesele tale si ale prietenilor tai, dar sa si suferi, atunci cand este cazul, in aceeasi masura. Aici inveti sa traiesti!

Răspuns utilizator avertizat
| Dugalle a răspuns:

Din auzite si probate din cand in cand ( am mai dormit uneori la colegi de facultate la ei in camin dupa o seara de betie in oras ), e penala rau in sensul comic.

E naspa cu mancarea uneori ( un prieten o mancat doar biscuiti intr-o zi ca erau mai ieftini decat pateul la 2 lei. ) dar e buna dispozitie.

| Omori a răspuns:

Hmm,stau deja de 2 luni la camin...din 2 motive. Unul pentru ca le-am promis parintilor asta daca ma ajuta sa-mi cumpar laptop, iar celalalt pentru ca voiam sa ies din sfera mea de confort(lucru mai greut de facut cand ai stat acolo juma' de viata). Inca mai gasesc dezavantaje, dar e interesant.Nu am timp sa ma deprim pentru ca nu am timp sa ma plictisesc, ceea ce e bine.Mereu se intampla ceva, de la faptul ca pentru unii camera mea a devenit a 3-a casa la faptul ca saptamana trecuta mi s-a inundat camera in timp ce eram la cursuri.