| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc o fata care imi este colega inca din gradinita. Tinem foarte mult unul la celalalt, ne spunem totul, dar cu toate astea niciodata nu a vrut sa fie cu mine.De ce? Eu nu inteleg nimic. vorbeste cu mine despre tot dar nu vrea sa fie q mine... c sa fac? cum sa ma comport?

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ea nu vrea sa fie cu tine pentru ca nu vrea sa distruga prietenia voastra. Daca esti cu ea odata si odata o sa v-a despartiti pentru ca in viata fiecaruia dinte voi vor intra alte persoane.
Dar prietenia nu are cum sa se strice asa usor happyAsa ca multumeste-te cu prietenia ei.Nu strica prietenia asta asa frumoasa pentru o relatiewinking

| anaid a răspuns:

Probabil ca ea nu vrea sa strice prietenia voastra doar pentru un moft. Daca ar accepta sa fie cu tine voi oricum o sa va despartiti la un moment dat pentru a e normal ...asa se termina majoritatea relatiilorhee hee(unele au si sfarsituri tragicesad)Dar crezi ca dupa ce o sa te desparti de ea relatia voastra de prietenie o sa mai fie ca inainte sa fiti impreuna? Eu una nu cred asta...
Succes

| steff a răspuns:

Problema este ca va cunoasteti de prea mult timp, sh ea te considera mai degraba un amic, un frate.Nu merita sa strici o prietenie cand sunt atatea fete singure.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Este o pritenie platonica, nu una in care s-au investit si sentimente.
Poate te vede doar ca un frate nu ca un potential prieten sentimental.
Daca ea nu vrea si o respecti, ii accepti respingerea si iti faci o prietena doar a ta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bucura`te de prietenia cu ea.

daca tii neaparat sa fii cu ea, trebuie sa te supui riscului de a pierde prietenia cu ea. dezveleste`ti latura romantica, fa`o sa vada ca nu ai intentii rele, convinge`o ca merita sa fie cu tine.

posibil ca ea sa nu vrea tocmai de teama ca ar putea pierde prietenia cu tine. sua poate pur si simplu n`o atragi, atunci nu e nimic de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca o iubesti... poate functioneaza...