| deyna23 a întrebat:

Curind plec cu autocarul la italia si vreau sa-mi cumpar niste pastile pentru rau de masina si mi-e frica deoarece am auzit ca iti va fi mai rau de la ele. este adevarat?

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Nu cred ca este adevarat(cu toate ca exista si cazuri speciale).
Eu personal iau emetostop cu vreo jumatate de ora inainte sa ma urc in autocar si nu am probleme.

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Nu, nu este adevarat.
Ai grija sa iei pastilele cam cu jumatate de ora-o ora inainte sa te urci in masina si sa nu le iei pe stomacul gol.

| MariuZ a răspuns:

De ce ai nevoie de pastile de rau de masine pe autocar? Mananca portocale, fructe, whatever; ceva light pentru stomac si n-ar trebui sa ai probleme. Inainte sa bagi pastile in tine trebuie sa ai nevoie de ele. Si mai bine vomiti - e mai sanatos. Nu vei fi nici prima, nici singura. Drum bun!

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Emetin