| Dana2103 a întrebat:

Cursuri de matematica pentru a invata pentru bac pe net? Va rog, fara Youtube ca nu stiu de unde sa incep.
Daca vad scris e mai usor.
Nu am dat bacul si trebuie sa-l dau.

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Mai bine cumperi de la o librărie de pe net o culegere cu exerciții cu răspunsuri și cu rezolvarea lor.
Eu așa am procedat și am reușit fără meditații.

| Dana2103 explică (pentru ancaval):

Ce mi recomanzi?

| ancaval a răspuns (pentru Dana2103):

Eu am făcut mate M2.
S-a cumpărat pentru toată clasa "culegere matematică M2 bac".
Țin minte că era o carte roșie.
Din câte văd acum pe net, tot roșie e cartea, dar mai groasă, probabil e cu mai multe variante.
Eu am terminat liceul de mulți ani și era un pic altfel cartea. Dar bănuiesc că acum e plin internetul de cărți cu exerciții rezolvate, deci ai de unde alege.