| MadaAdG a întrebat:

Daca aduc scutire pentru o saptamana dar eu am mai fost la scoala in aceea saptamana mi se pot motiva absentele?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să înmânezi scutirea (adeverința medicală) cât mai repede, dacă vrei să îți fie motivate absențele. Deci da, se pot motiva.

| Fatamuntilor a răspuns:

De ce sa motiveze niste absente pe care nu le ai?

| AFR81 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

... Hai sa-ti exemplific, nu are legatura cu cazul lui. Intr-o saptamana se merge 5 zile la scoala. Daca 4 n-ai fost si una ai fost, atunci aduci scutire si iti motiveaza absentele din acele 4 zile. Ce-i asa greu de inteles? La asta probabil se refera si el. Si ca un raspuns la intrebare, da, evident ca ti se pot motiva absentele chiar daca ai mai fost in acea saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da.