| SarcasticallyPunished a întrebat:

Daca ai avea de ales intre a salva viata ta si a salva viata prietenul lui cel mai bun, ce ai alege? Daca se poate, sa si argumentezi.

Răspuns Câştigător
| Nikol99 a răspuns:

Sincer daca as avea un prieten foarte bun ca un frate/sora mi-as da viata pentru el/ea deoarece mi se pare mai corect sa te gandesti mai intai la altii decat la tine chiar daca e vorba de moarte prefer sa mor decat sa sufar pentru moartea lui/ei as stiu ca am murit eu dar macar am salvat un suflet foarte important pentru mine. funda?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| deniisu a răspuns:

Pai as alege viata mea pentru ca prieteni vin si pleca si pot sa imi fac alti.chair daca o sa ma simt vinovata ca nu am facut cevabig grin

| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Pai, eu as salva viata celui mai bun prieten. Stii de ce? Fiindca daca e cel mai bun prieten sigur merita, fiindca si el m`a ajutat poate. Daca stiu ca merita viata lui ar fi pe primul loc.
Pupici si ai grija de tine.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Tu n-ai experienta nici cu abecedarul, ce sa mai vorbesti de prieteni

Intotdeauna exista speranta de a putea scapa cu viata, chiar daca incerci s-o salvezi pe a altuia, important e sa merite respectivul

| little4angel a răspuns:

Pfff, cred ca pe a mea, desi m-as simti foarte vinovata. Prieteni o sa mai gasesc sad

| anneprinkess a răspuns:

Ash alege viata meah pentru ca prietenii sun falsisadspun din propia experienta happy