| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ai periuta electrica mai e nevoie de folosirea atei dentare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da este nevoie de amandoua, pentru ca sunt 2 obiecte diferite cu 2 functii diferite.

Periuta electrica doar spala dintii.
Pe cand ata dentara curata la baza dintelui si a gingiei si intre dinti bieninteles, toata mancarea si depunerile bacteriene, pe care periuta de dinti nu le poate scoate.

| lpavel a răspuns:

Binenteles! dar numai daca vrei, nimic nu e obligatoriu... periuta electrica nu intra si printre dinti nu-i asa? laughing Ai si tu minte nu-i asa? gandeste!