| litere123 a întrebat:

Dacă ai un cont deschis la bancă (ex. BRD) și totuși nu se depun bani deloc în acest timp o perioadă (ex. 1 an), se poate închide de la sine/reprezentanții băncii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conturile bancare nu se închid din oficiu. Doar titularul le poate închide. Insa daca nu îl folosești ce fi dator băncii cu conisionale. De deschis contul nu te costa nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă nu îl utilizezi deloc, menținerea în evidența bâncii presupune costuri. Dacă nu achiți acea sumă minimă lunar, contul va fi închis.

| litere123 explică:

Și de asemenea, te constă financiar deschiderea unui astfel de cont?