| anonim_4396 a întrebat:

Dacă aleg profilul mate-info, ce facultate pot urma după aceea?

Răspuns Câştigător
| papusel a răspuns:

Si baiatul meu e la mate-info si ar vrea o politehnica-inginerie sau ASE(ISE). Se castig bani in domeniul ingineriei,important este sa-ti alegi si ramura exacta. Ex. telecomunicatii, costructii(de aici poti avea contracte afara), silvic si multe altele. Poti alege o facultate de tip real si o sa ai toate ramurile care se leaga la ceea ce inveti tu.Mult succes!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Același profil ca la liceu.
Pa, pa.

| Psihoyounger a răspuns:

Oricare. E singurul profil care te pregăteşte în toate domeniile, deşi se pune accent pe cele reale (mate, info, chimie, fizică).

| MihaiN1 a răspuns:

Poti alege o facultate cu specializarea la matematica sau informatica

| saku970 a răspuns:

Buna!
Exista multe facultati pe care poti sa le urmezi aproape nenumarate, dar eu iti zic ca una din cele mai bune alegeri este ASE-ul!

| andrei a răspuns:

Toate!

| Ana12_3046 a răspuns:

Si eu vreau sa merg la mate-info da nu stiu ce pot urma apoisad

| zuzu_3507 a răspuns:

La orice facultate

| Madalina_8012 a răspuns:

Daca termini liceul de mate-info poti merge la ce facultate vrei tu.