Întrebare recomandată | NuConteazaCnSunt a întrebat:

Daca am 16 ani pot calatori cu Ryanair singura? Pe site scrie ca esti adult de la 16 ani dar nu sunt sigura.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți, dacă zbori pe teritoriul României (zboruri interne).
Pe zborurile externe, ai nevoie de însoțitor (poate fi și personalul de bord, în anumite condiții) și declarație notarială de la părinți că te lasă să ieși din țară.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu ai împlinit vârsta de 18 ani ești minoră. Asta înseamnă că ai nevoie de acordul părințiilor pentru a ieși din țară.

| TudorM15 a răspuns:

Daca vrei sa iesi din tara va trebui sa mergi cu ambii parinti la notar pentru a semna o foaie cum ca sunt de acord sa pleci din tara! Asta trebuie facuta deoarece esti minora!