| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut la banca un imprumut de 10.000 de euro si mi-am girat aparatamentul... daca nu platesc rata lunara de 10 miilioane dupa cat timp imi ia apartamentul? Dupa cam, cate luni?

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu o să ţi-l ia prea curând. După 8-10 luni o să înceapă să toarne cu scrisorele de ameninţare. Dar, după mai devreme de 4 ani, o să înceapă să devină serioşi. După 5-6 ani, chiar ţi-l ia.
Totuşi, ceea ce ţi-a zis iuliaoprea este corect.
Dacă chiar vrei să fentezi banca, aruncă ipoteca în cârca altuia.
Ai mare grijă, însă. Că dacă îl vinzi cuiva mai sus în intelect de ţăran de la sapă, te poate da în judecată şi plăteşti 3 credite în loc de unul.
Succes.

| iuliaoprea a răspuns:

Mai bine gandeste-te sa-l vinzi si sa preia altcineva ipoteca sau sa faci o prelungire, banca te amana. Atentie! Daca nu platesti, 5 ani vei fi in lista de rau-platnici si nu vei putea sa faci nici un fel de imprumut la nicio banca!