| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca am facut scoala profesionala cu domeniul ospatar - chelner, mai am nevoie de curs de ospatar pentru a ma angaja? (stiu ca ma pot angaja si fara scoala si fara curs dar eu na as vrea)

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Așa ar fi normal. Totul depinde de angajator, de ce pretenții are el de la tine.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai îți trebuie o diploma in sensul asta. Bănuiesc ca ai primit una de la școala, mai ales ca ai făcut și practica. Adică de asta se numesc scoli profesionale pentru ca iesi cu o meserie.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Bondarel99):

Deci cu diploma de la scoala profesionala pot sa ma angajez fara curs?

| Bondarel99 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Așa ar fi normal. Totul depinde de angajator, de ce pretenții are el de la tine.