| nicoleee30 a întrebat:

Daca am febra musculara cum fac sa imi treaca? Pot face sport in continuare?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pey asta e raspunsul. Febra musculara a aparut pentru ca nu ai mai facut sport de mult si acum ai inceput in forta. Dar daca faci in continuare o sa treaca si o sa ti se intareasca muschii. Insa mai poate trece si daca stai degeaba dar asta mai greu si daca ai ajuns pana aici mai bine continuiwinking
Succes!

7 răspunsuri:
| pap3rclip a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci o mica pauza, si sa fac niste exercitii de relaxare :)
Uite aici sunt cateva site-uri cu exercitii de relaxare:
http://www.feminis.ro/sanatate/exercitiu-pentru-relaxarea-muschilor-19136
http://www.studentie.ro/campus/EXERCITII_DE_RESPIRATIE/c-748-a-20650
Sper sa iti fie de ajutor. Enjoy.

| Дηdu a răspuns:

Sigur ca poti face sport in continuare! eu fac inot de performanta de 7 ani si decate ori am avut febra am loat o aspirina si mi-a trecut. Si daca faci sport in continuare iti va trece si mai repede:*

| k4dd1 a răspuns:

Da iti trece tot prin sport nu daca stai degeaba

| Aandraadaa a răspuns:

Pai numai facand sport iti trece repede, ca daca stai in pat iti trece in 2-3 zile. :d

| Walkeyyy a răspuns:

Salut,nu pot sa iti spun cum poti sa o faci sa-ti treaca dar pot sa iti spun cum sa o previi:Inainte de programul sportiv ia vreo 3 lingurite de miere sau zahar.Referitor la cealalta intrebare eu fac sport si cand am febra musculara iar dupa incalzire nu mai simt nici o durere