| nonny50 a întrebat:

Daca am net pe telefon si am 250mb si vreau sa folosesc telefonul pe post de modem la PC pot sta nelimitat pe mess, sau se duc aia 250? straight face Nu pricep! Funda pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai net pe telefon si ai 250 Mb de trafic pentru consum inseamna ca trebuie sa te limitezi in acei 250 Mb incat sa-ti ajunga o luna de zile. Dupa depasirea celor 250 MB, esti taxat suplimentar si ca sa-ti dau un exemplu pe youtube consumi 250Mb intr-o ora si jumatate.Clipurile pe Youtube sunt consumatoare mari de trafic. Un clip pe youtube are=15-35 MB. Bafta! Sper ca te-am lamurit!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

@nonny50 Nu poti sta nelimitat in 250Mb! Sau mai bine zis stai nelimitat dar platesti dupa ce consumi cei 250Mb. Este de preferat sa te limitezi in 250Mb!

| Criiiiiiiis a răspuns:

Pai cat vrei sa tina 250MB. Maxim o zi daca poti sta pe mess. Mai bine iti bagi internet gratuit o saptamana daca esti in reteaua Orange :].

| nonny50 explică:

NeluL : deci nu pot sta nelimitat, nu? doar cat timp am aia 250!