| Marciuc_Ionel_1996 a întrebat:

Dacă am rezervare la hotel peste noapte, dar eu vreau sa plec in jurul orei 19, pot face asta? (Fara sa stau peste noapte)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat platesti stai si 5 minute daca vrei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La hotel se inchiriază camera pe 24 de ore, până a doua zi la ora 12, de obicei. Dacă plătești pentru acest interval, stai cât vrei, dar când ai părăsit hotelul, trebuie să plătești pentru toată această perioadă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, poti sa pleci cand vrei.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, dar trebuie să Iei legătura cu personalul hotelului (cu cei de la recepție), fiindcă ai obligația de a preda atât cheia, cât si camera, in aceleasi conditii in care ai primit-o.

| Wr3nch a răspuns:

Atata timp cat ai platit poti merge cand vrei tu.

| FreedomAli a răspuns:

Din moment ce ai achitat nu interesează pe nimeni dacă vei ocupa camera sau nu. Eu de exemplu am avut rezervare într-un hotel pentru 5 zile din care doar una am petrecut o acolo.