| Alexluca123 a întrebat:

Dacă am ținut toată ziua post și seară fără să-mi dau seama am mâncat de frupt (salata de cartofi in care conținea ou) mă mai pot duce la biserica? Mai are rost? Și mai țin și a doua zi post!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mergi! De parca ar sti cineva ce ai facut tu...

| Violleta2022 a răspuns:

Te poti duce, dar nu te poti impartasii sau spovedii.

| 1997onur a răspuns:

Nu știam ca nu ai voie dacă la biserica dacă mănânci salata de cartofi cu oua pai ce treba are mâncare cu spovedania? Poți mănâncă liniștit și sate duci la biserica liniștită nu cred ca are ceva.

| Alexluca123 explică (pentru 1997onur):

Asta înseamnă postul! Sa nu mănânci de frupt și să te duci la biserica

| 1997onur a răspuns (pentru Alexluca123):

Da ai dreptate de post nu mănânci asa este.

| 99290 a răspuns:

Da