| anonim_4396 a întrebat:

Daca am virusi in calculator si vreau sai sterg fara sa elimin nimic din pc.Cum fac?

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde foarte mult cat de afectat ti-e calculatorul... E posibil sa pierzi anumite date daca vrei sa scapi de virusi... Instaleaza-ti un antivirus bun si lasa-l sa scaneze. Poti incerca sa adaugi fisierele infectate in carantina, iar in cazul asta e posibil sa le deviruseze fara sa le stearga si sa nu le pierzi... Bafta!

| DenissaDeea a răspuns:

Chemi pe cineva care deviruseaza calculatoare, daca tu nu te pricepi la devirusat calc.si ii ceri sa nu iti stearga ce doresti din calc.si nu iti va sterge nimic/le copie pe sidiuri si le introduce dupa devirusare si sa iti pui un antivirus bun.