| Kiduuuu1445 a întrebat:

Daca am voce, imi pot lucra urechea muzicala?big grin.

2 răspunsuri:
| Ilonaa a răspuns:

Sigur ca poti:p
Un profesor de canto cu siguranta te poate ajuta.Sunt multi care canta dupa ureche, insa nu isi dau seama ca nu au ureche muzicala.
De exemplu, eu am vrut sa ma inscriu la niste cursuri de canto.Am fost la o auditie,unde mi s-au testat urechea muzicala si vocea.
Urechea muzicala e ok,vocea exista,dar mereu e mai bine atunci cand e antrenata cu cineva din domeniu.Din pacate eu nu am putut sa ma tin de cursuri, din cauza programului foarte incarcat.
Dar daca iti place sa canti si ai voce, crede-ma ca se rezolva si cu urechea muzicala!happy