| alexhadarean a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre mama ta si sotia ta ce ai face? Va rog mult argumente pro si contra

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Din punctul meu de vedere SOTIA. Nu spune nimeni sa iti ignori mama sau familia, dar gândește-te că lângă sotia ta iti vei petrece restul vieții, nu lângă mama ta. Ea iti va dărui copiii, un camin, ea va avea grija de tine etc.
"Să aleg între mama si sotie(soț, dupa caz) cred ca e prea mult spus, nu am cum sa aleg intre cei doi. Iubirea de mama e iubire de mama, ea ti-a dat viata, te-a crescut, educat... iar iubirea de soț/sotie-iubirea pentru tot restul vietii, o sa împarți bune, rele cu el/ea, deci, pentru un bărbat sotia( familia lui), ar trebui sa fie pe primul plan, dar asta nu inseamna ca trebuie sa isi ignore părinții, doar sa stie sa balanteze si sa diferențieze iubirea dintre sotie si mama.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Greu intrucat sotia poate maine sa decida sa te paraseasca in schimb mama ramane mereu langa copilu ei, incearca sa gasesti ceva cale de mijloc

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

Vreo amantă sau ce anume?

| Adry05 a răspuns (pentru darrio2007):

laughing Nu, o solutie sa le impace pe amandoua si sa nu fie nevoit sa aleaga

| IrimieșIoa a răspuns (pentru Adry05):

Presupun că mama trăiește veșnic, nu-i așa?

| darrio2007 a răspuns:

Poti alege ambele. Depinde la ce te referi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ce context?

| Andreeush a răspuns:

Soția, deoarece ai ales să formezi o familie.
Mama ta va fi mereu persoana care ți-a dat viață dar asta nu înseamnă că va trebui să stai lângă ea tot restul vieții. Nu zice nimeni să o ignori. Doar nu mai ai 5 ani să asculți de mama ta.

| SilentRain a răspuns:

Mama, pentru că o mama mereu o să se gândească la copilul ei, indiferent de situație
O soție te poate înșela ușor, chiar daca ai 10 ani de căsnicie cu ea o să te uite in maxim o săptămână când o să aibă pe altul
Deci fericirea ta e important pentru o soție atâta timp cat sunteți împreună, iar pentru o mama o veșnicie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã esti nevoit sa alegi intre 2 femei, mai bine ramai singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai si detalia...

| melodrama a răspuns:

Indiferent de situatie as alege familia, nevasta cum vine poate pleca, insa o mama adevarata nu-si paraseste "puiul".

| DevilRock a răspuns:

Daca vrei sa te ascunzi sub fusta mamei toata viata renunta la sotie si stai cu mama ta.