| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar putea cineva sa îmi dea o părere sau sa își spună opinia după ce va voi povesti ceva, mi-ar fi de mare ajutor. Cu ce sa încep e un băiat eu am 16 ani el are 17, el e foarte dar foarte timid dar doar cu mine, deci cu colegele lui cu prietenii lui nu are treaba, in schimb când vine vorba de mine e foarte timid. Mereu cand sunt prin preajma ma privește pe ascuns, este agitat.o singura data m-a întrebat ceva și atunci a vorbit atat de încet încât nici nu am înțeles din prima, avea ochii atat de mari și se uita la mine și vocea ii tremura ..in fine, pana și prietenii lui fac iluzii când trec întâmplator pe lângă ei ii aud cu ii spun "uite-o pe gagicata " și el le zice sa tacă și uneori fără sa vreau aud după ce trece de mine cum ii spun prietenii lui "ai văzut-o?". mereu dimineața ma întâlneam cu el se oprea pe o banca la mine pe strada. după toate astea eu chiar credeam ca ma place și i-am scris le Facebook direct "auzi tie îți place de mine " la care el Răspunde direct și sec ca nu ..atunci am rămas blocată ..deci nu ma așteptăm după toate astea sa zică nu. Am zis bine și gata, după când m-am întâlnit cu el următoarea zi s-a înroșit tot ca racul. eu chiar nu inteleg. oare sunt eu paranoica și de fapt nu sunt semne ceea ce s-a întâmplat înainte. Va rog sa îmi dați un sfat ..sau ce credeți? Ii place de mine sau ce? si ce ar trebui sa fac? Eu chiar credeam ca ii place de mine, și prietenele mele la fel...dar totuși a răspuns direct și sec ca nu ..deci răspunsul lui a fost ca nu. Și chiar nu știu ce sa cred.
Mulțumesc ca ați citit pana aici!
Dau funda celui care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chiar tu ai zis ca-i timid, l-ai luat prea din scurt si credea ca il intrebi sa razi de el, nu trebuie sa iei si tu oamenii asa din scurt ca-i sperii laughing)

| 2749764830 a răspuns (pentru Adry05):

Din păcate suntem opusul ..eu sunt foarte tupeista și zic direct scurt și la obiect...dar totuși cum sa îți placa de o fata și sa zici nu

| Adry05 a răspuns (pentru 2749764830):

Am explicat deja de ce a zis nu, serios?

| Violleta2022 a răspuns:

Evident, nu-i place de tine!
Ce te socheaza mai mult, faptul ca ti-a spus NU, sau ca a avut tupeul sa te refuze?
Trebuie sa accepti realitatea fetita, ca nu mai ai 5 ani, sa te placa toata lumea.
Daca un om se uita atent la tine, NU inseamna ca te place, doar ca este atent la tine sau la ce faci.
Daca un om nu comenteaza cand esti prin preajma, nu inseamna ca este timid, doar ca nu vrea sa intre in vorba cu tine.
Toate gesturile lui le-ai interpretat dupa cum ai vrut tu, nu dupa cum erau reale.

Cat despre "iluziile" colegilor, cred ca nu cunosti intelesul acestui cuvant, altfel nu l-ai folosii, acolo unde nu trebuie.
Termenul corect, in cazul tau, este "aluzie"!

Sincer, pune mana serios pe limba romana si pe gramatica, ca esti restanta la tot, inclusiv relatiile inter umane.

| 2749764830 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok,mulțumesc de părere