| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar putea cineva sa îmi dea o părere sau sa își spună opinia după ce va voi povesti ceva, mi-ar fi de mare ajutor. Cu ce sa încep e un băiat, el e foarte dar foarte timid dar doar cu mine, deci cu colegele lui cu prietenii lui nu are treaba, in schimb când vine vorba de mine e foarte timid. Mereu cand sunt prin preajma ma privește pe ascuns, este agitat.o singura data m-a întrebat ceva și atunci a vorbit atat de încet încât nici nu am înțeles din prima, avea ochii atat de mari și se uita asa speriat la mine și vocea ii tremura ..in fine, pana și prietenii lui bat apropouri când trec întâmplator pe lângă ei ii aud cu ii spun "uite-o pe gagicata " și el le zice sa tacă și uneori fără sa vreau aud după ce trece de mine cum ii spun prietenii lui "ai văzut-o?". Mereu îl tachinează când vine vorba de mine sau când trec pe acolo ii fac semne discrete prietenii lui. după toate astea eu chiar credeam ca ma place și i-am scris pe Facebook direct "auzi tie îți place de mine " la care el Răspunde ca nu ..atunci am rămas blocată ..deci nu ma așteptăm după toate astea sa zică nu. Am zis bine și gata, după când m-am întâlnit cu el următoarea zi s-a înroșit tot ca racul. eu chiar nu inteleg. oare sunt eu paranoica și de fapt nu sunt semne ceea ce s-a întâmplat înainte? Dacă da spuneți-mi sa știu si eu sa nu mai aberez ..am cerut si părerea prieteniilor si ei zic ca ma place dar na sunt prietenii mei, vreau părerea voastră sinceră.Va rog sa îmi dați un sfat ..sau ce credeți? Ii place de mine sau ce? si ce ar trebui sa fac?
Mulțumesc ca ați citit pana aici!
Dau funda celui care ma ajuta

3 răspunsuri:
| andrada2222 a răspuns:

Parerea mea este ca te place, dar cum el este timid probabil ca nu a tiut ce sa rasounda la mesaj si a zis nu. daca si tie iti place de el ar trebui sa vorbesti cu el daca nu eu zic sa nu faci nimic

| Anonima26985 a răspuns:

Te place

| Malia00 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi pe el sa faca primul pas, daca e sa fie pentru tine va fi, trebuie sa stii sa astepti, sa ai rabdare