| anonim_4396 a întrebat:

Daca are cineva rabdare sa citeasca
19 noiembrie 2011 am cunoscut un baiat(Andrei)suntem de aceeasi virsta, pe atunci aveam 16 ani,ni-am cunoscut intr-o luna de toamna tirzie,trista,ni-am inceput a intilni,desigur ca aveam foarte multe certuri impreuna.El ma insela in timp cese intlnea cu mine, facea acelasi lucru inca cu o fata, pina la un moment cind i-am sps sa aleaga.Ma ales pe mine.Am suferit mult din cauza indiferentei lui fata de mine, il iubeam enorm si acum il iubesc din toata inima mea.Cind am plecat de la liceu la colegiu aveam ambii 17 ani, el ambandonase scoala si statea acasa, nu-mia vorbit niciodata daca are careva probleme cu familia.Relatia noastra a inceput sa mearga prost de tot...ne certam mereu, ma numea cuvinte murdare si ma lovea.Intre timp eu am cunoscut un alt baiat(Victor)un baiat foarte frumos si popular la noi in colegiu toate fetele mureau dupa el, imi facea vizite dese prin camera de camin si ma invita in oras.Andrei mi-a cerut sa-ma culc cu el,a zis ca in relatia noastra nu ajunge sex de aceea ne certam,eu am refuzat si el mi-a zis gata, l-am sunat mult ca sane impacam, am plins nopti si zile din urma lui dar el nu i da dea nici un semn.Eu am inceput sa-ma intilnesc cu Victor,multe din problemele mele scolare el milea rezolvat, ma proteja si tot timpul zimbeam cu el, imi daruia multe flori si ma scotea la plimbare. Dupa 1 luna mi-a propus sane culcm daca nu ma lasa, l-am rugat sama astepte sa implinesc 18 ani, dar mi-a sps ca doar vom incerca nimic mm. Aveam 17 si 8luni, inca 4 si aveam 18. El a cumparat cite o bere si mi-a zis sa incercam.Am acceptat, nu stiu ce era in capu meusad Incercarea sa adeverit sa fie una pe adevaratele asa ca sa primit.Numa afensat niciodata intotdeauna a avut grija de mine. aveam cu Victor 1 luna decind ne intilneam,si deja ma culcasem cu el. Dupa o luna Andrei ma suna neincetat ca sama intorc la el,asa de tare doream dar era prea tirziu,cea mm greseala a vietii o facusem cu Victor,nu putem da timpul inapoi ca sa reparam ceea am facut,impreuna cu Victor facem parte dintr-un grup de actori, pregateam o piesa dedicata femeilor, lucram de dimineata pina la miezul noptii chiar nu aveam timp sa ridic receptorul.In sera concertului dupa ce am sarbatorit reusita profesionala, am plecat in camin.Erau 17 apeluri nepreluate de la Andrei, nu am dorit sa-l telefonez ca sanu auda Victor.Mam culcat Andrei m-a sunat si mi-a spus,,Terog Terog terog de mii de ori,spune-mi ca nute intilnesti, eu nu cred trimite-mi poza lui cu tine cum va sarutati"sa intrerupt, probabil banii sau terminat.Nu l-am telefonat pentru alaturi dormeam cu Victor nu am dorit sa auda. Dimineata cind m-am trezit aveam un suflet necajit,ceva pe inima ma apasa, ma temeam tare sa nu afle mama ca ma culcasem, ma simteam dezichilibrata.Sera la 5 am aflat de la o fata ca Andrei sa sinucis,credeam cai vis nu credeam nimic,lumea mea s-a terminat,le sps ca nu cred si sal fotografieze doar asa voi crede,am sunat repede la el acasa si mi-a raspuns mama lui mi-a spus ca cum am putut eu sai omor baiatul ca o floare,numiau dat voie sa vin la inmormintare,toti ma judecau pe mine, din cauza mea a facut-o, la ora 1 de noapte mau sunat si miau sps sa vin.Am mers 150 km pina la el am ajuns inspre dimineata,am crezut ca mor de durere cind l-am vazut mort,urlam doream sa ma omor acolo pe loc ca sa ne ingroape pe amindoi. Dupa moartea lui viata mea nu are sens s-a intors cu susu in jos,am fost data afara din camin,nimi nu dorea sa comunice cu mine,aveam probleme mari cu toti,Victor ma sustinea dar eu nu aveam ochi sa-l vad, mama mea si-a dat seama ca sunt culcata pentru ca imi daduse o intrebare si eu i-am raspuns cinstit, si-a dat seama.Toti ma vorbeau si ma insultau, indeosebi mama ma facea toate cuvintele muradre de pe pamint pentru ca mam culcat.Acum am 19 ani si viata mea este tot mai rea,cad repede in depresie,ma simt izolata, nu am putere sa merg mai departe, pe 10 aprilie Victor a venit casa la mine si ia sps mamei ca vrea sa se casatoreasca cu mine,ma cerut in casatorie, eu am acceptat, desi am doar 19 ani si el are 20, iubirea mea fata de el nu-i asade puternica,nu tin atit de mult,gindu meu de dimineata si inainte de somn este la Andrei,mor de durerea provoata,lipsa lui ma omoara,nu am sens pentru viata, nu vreau familie, si nu vreau copii.Victor a lasat colegiu pentru mine doar ca el sa lucreze si sane casatorim,eu inca invat,toate problemele ce le am cu profesorii,cu fetele din grupa el mile rezolva,parintii lui sunt extraordinari tin foarte mult la mine,dar inima mea a murit o data cu Andrei,parintii lui tot ma iubesc in pofida la tot cesa intimplat, ma duc la ei des, iar ei ma primesc cape copila lor.Regret ca m-am culcat asa devreme nu stiu unde mi-a fost capu,am fost asa de proasta,prostia vietii mele, sa nu ma culcat Andrei nu avea sa moara, eu avea sama intorc la el si totul vaea sa fie bine.Sincer nu stiu ce sa fac, nu mai am putere is fara nadejde, nu am suport.Cind ma duc la mormint,sufletu meu urla, tot nu-mi vine sa cred, o trecut 1 an si 2 luni dar eu ma sting pe zi ce trece.Nu vreau sa-l faca pe Victor sa sufere, vad cum el rabda multe din capriciile mele, nustiu...nustiu care este rostu meu.Nu vad ziua de mine si nis pe asta de azi nu vreau sa o traiesc.In august facem nunta, dar tot ma visez mireasa lui Andrei, nu a lui Victor.Acum ori ce sfat mi-ar fi de folos

Răspuns Câştigător
| valerikaa a răspuns:

Oricum, cred ca Andrei nu merita, daca te numea, te lovea, nu cred ca te iubea asa mult cum spui, pe alta parte, Victor, te iubeste, a lasat studiile pentru tine, te protejeaza, si vrea sa formeze o familie cu tine, viata merge inainte, si tu nu trebuie sa te simti vinovata cu nimic, tu ai facut ce ai simtit, ar trebui sa infrunti problemele, nu sa le eviti, ca persoanele care te vorbesc, chiar si mama ta, daca chiar ar fi tinut la tine, nu te judeca, chiar daca e mama ta, ea nu este Dumnezeu sa judece lumea, si ei ar trebui sa ii spui asta, casatorestete, intemeaiaza o famile cu un barbat care sa te respecte, si sa te iubeasca, inca un mic sfat, scrie gandurile pe hartie, ia un carnet, si scrie acolo tot ce gandesti, astfel, cred ca vei trece mai usor peste probleme.

7 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Aceasta problema, trebuie discutata cu un psiholog din pacate cei de pe TPU nu te putem ajuta sa treci peste.

| valerikaa a răspuns:

Povestea este adevarata? e foarte emotionanta.

| anonim_4396 explică (pentru valerikaa):

Povestea nu e inventata, eu am zile de cind o traiesc sad

| anonim_4396 explică (pentru valerikaa):

Poti sami vizitezi pagina de profilde pe fecebook Tasu Tasu sunt scrisa

| valerikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Il voi vizita happy

| ioanaa25 a răspuns:

Viata merge inainte independet de noi. Si noi trebuie sa mergiem cu ea, eu incerc sa imi imaginez cum te simti, ai langa tine pe cineva care te iubeste te apreciaza iti este alaturi bucurate de prezent. Ai o viata traieste-o e greu dar incearca sa las trecutul acolo unde e si au am avut clipe in care faceam persoanele din jurul meu sa sufere fara sa vreau si ma uram. Iubestel si ai grija de Victor.

| gebilxkl213 a răspuns:

Poate Andrei s-a sinucis si din alta cauza, Dar nu l-ai jignit chiar asa tare ca avea motivul sa se omoare. Continua viata cu Victor. Si explica-i si lui. Uite..eu am unele metode '' de comunicare '' cu persoane dragi care mi-au murit. Scriu pe foaie tot ce vreau sa ii spun acelei persoane care a decedar. Iau chibritele/bricheta si aprind acea foaie cu gandul ca va ajunge la acea persoana.