| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați putea da o lege, orice fel de lege, ce lege ați da? big grin

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aș reintroduce pedeapsa capitală pentru criminali în serie.
și cred că și castrarea violatorilor, în special pedofili

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anularea permisului pentru conducere sub influenta alcoolului

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deja se anuleaza odata cu condamnarea definitiva daca depaseste limita contraventionala

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma refer la pragul penal. Si la ala de e contravenție

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu se poate anula pentru contravenții, dar ar fi ok sa nu mai fie contraventie deloc

| Vikaa a răspuns:

Pentru cei care abandoneaza/maltrateaza animalele sa fie pie pedepsiti in acelasi mod cum au facut cu animalele acelea.
Pentru cei care chinuie copii si femeile, adica sa abuzeze de ei, puscarie pe viata.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Să fie gratuită pentru orice om îngrijirea medicală.

Răspuns utilizator avertizat