| Hdhdj a întrebat:

Daca ati sti ca o persoana e schizofrenica si sunteti blocat intr-o încăpere cu ea, ati simti teama fata de acea persoana? Daca da, de ce? Daca nu de ce?

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Nu mi-ar fi frica. Am citit despre persoanele cu schizofrenie. Nu mi-ar fi frica deoarece boala lor mintala nu ii face agresivi sau nebuni, aia sunt sociopatici și pshihopatici. E tot om pana la urma.

| Peachdelight a răspuns:

Da mie una mi-ar fi frica. Pentru ca sunt persoane care pot acționa pe neprevăzute. Am un amic care lucrează la psihiatrie și îmi spunea ca niciodată sa nu stai cu spatele către o persoana schizofrenica. Am întâlnit o femeie care era diagnosticata cu schizofrenie și pur și simplu când te vedea își ținea privirea fix pe tine și era atenta la orice mișcare de-a ta. Era cam creepy sincer. și mna evident și mintea ta o ia razna ca nu sti daca vrea sa sara pe tine sau nu laughing))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Căci s-ar putea să mă atace când dorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş simţi, evident, DAAR dacă aş ştii că şi-a luat medicaţia nu aş simţi atât de multă teamă. big grin