| anonim_4396 a întrebat:

Daca calculatorul se restarteaza, se blocheaza, nu porneste poata fi din cauza procesorului?

Deci folosesc calc. un timp ( 2 3 zile) si dupa acea nu mai porneste sau porneste si nu intra in windows, ramane asa sau imi arata ca se incarca windowsul dar cursorul ala care se misca trece mai departe si daca porneste (trece mai departe) ecranul este alb cu dungi si purecisau se blocheaza.
De fiecare (aproape) data am curatat procesorul i-am pus alta pasta si a mers.

Iam facut overclok inainte la procesor...
L-am lasat o data faca coleru conectat si sa incins foarte tare pana s-a oprit.

Ma gandeam ca o fi din vina procesorului, dar nu inteleg de ce imi facea figuri la imagine cand pornea.

1 răspuns:
| Havok83 a răspuns:

Ai mari probleme cu procesorul cu coolerul si mai ales cu placa video.Ar trebui sa cumperi altele si apoi reinstalezi windowsul ca setarile sa fie facute pentru acele componente. Succes.