| lucu a întrebat:

Daca cineva a facut un cont fals despre tine pe facebook cum il stergi? Poti demonstra ca e un cont fals pentru ca tu il ai pe al tau?

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Contactezi administratorii. Iti vor cere unele date care sa confirme ca tu esti persoana in cauza (o fotografie dupa buletin sau permis de conducere cel mai probabil). Daca vor fi convinsi de spusele tale vor inchide acel cont sau iti vor da tie datele de acces.

| Moldovan_Gheorghe_1954 a răspuns (pentru Ionait):

Explicati-mi si mie, unde trebuie sa apelezi sa sterg un cont fals cu numele si datele mele facute, de un escroc, ca nu pot sa il numesc altfel

| Antyci_Robert_1994 a răspuns:

Madalina Titianu

| Madutza_Mada_1997_VVK2 a răspuns:

Cineva mi-a copiat foto de pe facebookul meu a facut un cont nou, posteaza cuvinte opscene la adresa mea, imi jigneste colegii si prietenii.

| Miha_Miha_1987 a răspuns:

Cineva mi-a copiat foto de pe facebookul meu a facut un cont nou, posteaza cuvinte opscene la adresa mea