| Anamariiia a întrebat:

Daca cineva imi trimite cerere de prietenie pe facebook si eu nu i-o accept niciodata (o las la cereri de prietenie,nu dau nici la StergeCererea nici la NuAcum,ei imi urmaresc postarile) adica imi pod la like, comenta etc?

1 răspuns:
| Ana94 a răspuns:

Da, îţi pot comenta, da like etc. Când ei intră pe profilul tău, acolo unde apare butonul "add friend/adaugă prieten" (depinde în ce limbă ai Facebook-ul), o să le apară "friend request sent/cererea de prietenie a fost trimisă". Dacă le dai block, atunci nu vor mai putea să-ţi găsească profilul, e ca şi cum tu n-ai avea pagină de Facebook. La fel şi tu, dacă le dai block, nu le mai găseşti profilul.