| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva ma agreseaza fizic ( cu bataia ) eu ce trebuie sa fac in apararea mea? sa il fac KO laughing sau ce?

7 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu,ar trebui sa stai si sa iti iei bataie! Nu isi are rostul intrebarea, dar iti pot spune ca:daca nu te poate depasi psihic, incearca prin forta bruta!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Cristi,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| RB26DETT a răspuns (pentru 116111 TelefonulCopilului):

Nu am pus intrebarea pentru ca sunt in probleme, ci am pus-o pentru a sti ce e de facut, cat de tare ma apar? doar ma apar sau il pocnesc si cat de tare pentru a ma lasa in pace pe viitor.

| Wehes a răspuns:

Nu inteleg rostu intrebari. Ce ar trebui sa faci. sa stai sa iei bataie? Nu. dai si tu, iar daca nu te ''descurci'' dai si fugi laughing

| Indestructible a răspuns:

Ripostează. De ce stai ca o legumă și nu te aperi?

| Eschimoasa a răspuns:

Buna Cristi,

Cine te bate? Din ce motiv? Ai incercat sa fac ceva in privinta asta?

| RB26DETT a răspuns (pentru Eschimoasa):

Eu doar am pus o intrebare ca in caz de orice sa stiu cum reactionez, adica nu vreau ca in cazul in care el ar trebui sa fie internat in spital, eu sa fiu cel de vina