| croissant a întrebat:

Daca consum multa apa ma va ajuta la slabit?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Da, te va ajuta dar pe lângă asta trebuie să ai grijă și de alimentație și să faci sport.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Multa apa si sport si o alimentatie buna.

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Apa are un rol destul de mare in procesul de slabit, dar nu poate sa te ajute doar apa sa slabesti. Pe langa renuntarea la sucurile carbogazoase, alcool, bere care vor fi inlocuite cu apa, vei avea nevoie si de o alimentatie cat mai curata.

| bvzmsam a răspuns:

Trebuie sa ai o alimentatie echilibrata si sa faci si sport, miscare. Nu vei slabi in cateva zile sau saptamani, procesul este de lunga durata, cel putin un an, functie de cat vrei sa slabesti.
Hraneste-te nu manca! Consuma multe fructe si legume naturale, negatite.

| fitzgerald a răspuns:

Nu te va ajuta decât în sensul sa bei 1-2 pahare cu apă înainte fiecărei mese pentru ca așa îți va lua din pofta și vei manca mai putin, fara să îți dai seama. Lucrul de baza care te ajuta sa slăbești e tipul alimentelir consumate și sportul.