| Amalia442 a întrebat:

Daca crush ma place si vrea sa fim intr-o relatie, dar eu nu sunt pregatita pentru una iar acum suntem un fel de prieteni foarte apropiati dar ne comportam ca un cuplu si daca a sarutat o alta fata, se lune ca m-a inselat? Sau cum ar trebui sa reactionez? Chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce inseamna ca va comportati ca un cuplu? Va sarutati sau va tineti de mana? Daca doar sunteti mai apropiati si nu faceti astfel de lucruri nu inseamna ca sunteti un cuplu, deci nu cred ca ar trebui sa te intereseze ce face. Parerea mea e ca nu te place cu adevarat fiind ca daca era asa, te-ar fi inteles si ar fi avut rabdare cu tine. Daca chiar faceti lucrurile acelea, cu atat mai rau e comportamentul lui fata de tine, ceea ce inseamna ca e momentul sa renunti fiind ca isi bate joc si de tine dar si de tipa aceea.

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai dreptul să reacționezi pentru că nu sunteți împreună.
El are dreptul să fie cu cine vrea.

| Amalia442 explică (pentru Andreeush):

Stiu,dar tot e naspa pentru mine pentru ca imi tot zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ma vada si se comporta ca un iubit cu mine
.

| Andreeush a răspuns (pentru Amalia442):

Dacă el te iubește și tu la fel, de ce nu îi dai o șansă?

| Amalia442 explică (pentru Andreeush):

Nu mai are rost sa ii dau o sansa...m-am suparat pe el si doar a plecat.Acum ma simt vinovata chiar daca stiu ca e vina lui, dar poate am reactionat prea urat

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu sunteti intr-o relatie este normal sa sarute pe cine vrea.
Daca este sarut pe obraz este doar unul de prietenie.
Poate fi un sarut ca sa te faca geloasa sau sa te determine sa te hotarasti: vrei sa fii cu el sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu-i normal sa sarute pe altcineva cat e cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sunteți sau nu într-o relație? Dacă da, nu e ok ce a făcut el...

| Reghqen a răspuns:

Nu, fiindcă nu sunteți într-o relație.
Sfat prietenesc? Să-l uiți, nu te place ci vrea să își bată joc de tine și cu siguranță o să te înșele imediat odată ce o să fiți împreună dacă acum ca nu sunteți împreună s-a sărutat cu alta e clar ca nu vrea ceva serios cu tine.