| Cris02 a întrebat:

Dacă fac Facultatea de biologie și devin profesor de biologie o să câștig bine? Cine dă cele mai multe informații de facultatea de biologie are fundă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii nu sunt platiti asa bine cum iti imaginezi tu.
Salariul unui profesor incepator este 2428 lei iar unul cu 10 ani de experinta poata sa primeasca 3000 lei.
Mai jos vezi lista completa:

"Salarii nete in 2021- profesori:
profesor debutant – 2.428 lei – fara dirigentie
profesor cu definitivat – 3.586 lei – definitivat (25-30 ani vechime), diriginte
profesor cu gradul II –3.713 lei – gradul II (25-30 ani vechime), diriginte"

sursa:
https://www.portalinvatamant.ro/......10492.html

Informatie mai multa iti poti cauta singur, pe site-ul facultatii de Biologie din orasul unde dorestis a mergi.

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Profesorii sunt platiti prost