| Static a întrebat:

Daca faci o pagina pe facebook, cum poti sa o stergi? Adica de tot, sa nu mai existe acea pagina pe facebook? Fundita.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".
2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.
3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"
4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"