| asz a întrebat:

Daca faci operatie de ligamente incrucisate cat timp nu mai ai voie sa faci sport?sad

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Cel mai bine intrebi un medic dar am o cunostinta care s-a operat si face gimnastica de recuperare de 3 luni si anumite miscari ale genunchiului nu va putae sa le faca decat dupa 6 luni. Am inteles ca sport inotul este OK pentru. ca nu solicita deloc operatia. Dupa 6 luni se considera ca daca ai urmat toti pasii postoperatoriiindicati de medic esti complet refacut.

3 răspunsuri:
| yinna a răspuns:

Eu stiiu ca 3 luni.dar nu st de specialitate, cel mai bine intreaba un medic... daca ti-e mai usor pe cel de la scoala happy.

| M_3091 a răspuns:

Probabil vei ramane cu o oarecare sensibilitatae la acel picior, insa nu trebuia sa te descurajezi:*. Cat timp trebuia sa stai in repaus numai doctorii stiu. Sanatate!

| Sicmao a răspuns:

Nu stiu sigur daca asa e dar cred ca o luna.Am citit pe undeva sau am auzit de la vreo persoana anume.