| Monyyyyy a întrebat:

Dacă imi expira cardul la banda Transilvania imi vor trimite ei altul sau trebuie sa merg eu?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu îți vor trimite ei altul fiindcă nu au nici un drept fără acordul tău.
Cel mai probabil vei primi o notificare din partea băncii iar tu decizi ce vei face.

| ywar a răspuns:

Cardul se reemite automat si ti-l ridici de la agentia care ti l-a emis. In prealabil vei primi pe sms o instiintare. Daca nu te duci sa-l ridici se va retrimite in centrala, dar trebuie sa inchizi contul si cardul atasat contului. Nu se inchid de la sine.

| SomethingFunni a răspuns:

Un "card" este un fel de extensie legala a unui contract (de ce crezi ca semnezi pe el?), data de expirare este si data la care contractul devine nul. Deci, ar fi straniu ca cineva sa poata reactualiza un contract in numele tau fara voia ta. Trebuie sa ceri tu un card nou.