| iiSceneXX a întrebat:

Daca imi iau cartela noua de Orange, pot activa din prima luna optiunea pe care o doresc?!
de ex, daca iau cu 5 euro, ei imi dau din start 3000 de min si sms in Orange, si 75 sms si minute nationale si internationale. Dar eu vreau alta optiune. Pot din prima luna, adica de cand am cumparat cartela sa o activez?! happy

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Atunci cand activezi un SIM PrePay nou, ai inclusa optiunea « 2000 de minute sau SMS-uri in retea si 100 de minute sau SMS-uri nationale ». Daca iti doresti o alta optiune, poti sa trimiti, imediat dupa activare, un sms la 321 cu textul « CREDIT » si creditul se va realoca pe cartela ta. Apoi poti sa schimbi optiunea automata cu orice alta optiune vrei tu.
Aici gasesti mai multe detalii care sper sa iti fie de folos : http://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html.
O zi buna,
Orange Helpers

2 răspunsuri:
| Alexander_Alex_1997 a răspuns:

Da poti sa o activezi din prima luna si-ti va da 3000 min in reteaua ta si 75 sms si min nationale si internationale sper sa-ti fie de folos big grin

| iiSceneXX explică (pentru Alexander_Alex_1997):

Nu, asta-i si faza. ei imi dau oferta aia din start, eu vreau alta.
De aia am intrebat, daca pot dezactiva optiunea pe care mi-o dau ei si sa pun care vreau eu.