| Rapsodie_4835 a întrebat:

Daca imi iau un telefon nou, de la Orange, si la caracteristici scrie ca esti compatibil doar in reteaua orange romania, il pot face sa mearga in reteaua vodafone?

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Da poti, sunt diferite "centre" sau oameni care decodeaza (contra cost) telefonul si iti merge si intr-o retea din Filipinewinking
Pretul variaza de la om la om si in functie de ce model de telefon aiwinking Bafta

2 răspunsuri:
| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Pai se poate decoda, bineinteles trebuie platit, dar dupa poti sa pui in el orice cartela.

| Maryyyyya a răspuns:

Da merge in orice retea daca il decodezi...