| Claudia_3811 a întrebat:

Daca imi reinstalez windows-ul mi se sterg virusii din calculator?

Răspuns Câştigător
| gabriela_7862 a răspuns:

Draga mea, in primul rand pe discul c (care s-a virusat la tine) sunt instalate in principiu toate programele. tu daca ai descarcat filme, muzica etc. pe care vrei sa le pasterzi, te sfatuiesc sa le copiezi pe cd, discheta sau pe o alta partitie a calculatorului(d, e, f, etc.). acestea se vor pastra numai daca cine-ti reinstaleaza windows-ul va sterge doar discul c. celelalte n-ar avea dc sa le stearga, pentru ca in principiu virusii se infiltreaza mai mult in programe, nu in fisiere.

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde cat de departe au ajuns. Daca iti sunt virusate programele de pe c si windows-ul si daca formatezi partitia cand il instalezi ar trebui sa scapi de ei. Dar daca au ajuns si pe alte partitii, nu vei scapa de ei.

cami
| cami a răspuns:

O intrebare :
De ce ti-ai reinstala Windows-ul, nu ca sa scapi de virusi?

| DonGiovanni a răspuns:

Da cu siguranta si eu am reinstalat windowsul si am scapat de virusi 100% scapi

| viki a răspuns:

Da

| DeeDee_1261 a răspuns:

Da ti se sterg toti virusihappy

| eewan a răspuns:

Daca il reinstalezi Nu. daca il reformatezi Da

| eewan a răspuns:

Sa va explic ceva cand reinstalezi windows-ul se sterge doar ce e in C cand reformatezi se sterge tot asa ca nu se sterge daca reinstalezi doarhappy

| eewan a răspuns:

Gabiloi eu in locul tau daca nu m-as pricepe nu m-as baga sa votezz...scrii PROSTI si mai votezi si la altii STUPID.

| Raul a răspuns:

Logiklaughing)da nu il reinstala tu ca vad ca nu prea ai treaba cu asta.sau daca sti cand a venit virusul(in ce zi)start>programs>accesories>system tools si backup(sau cum o scrie asa e la minebig grin)...(prima parte nu o lua in nume de raubig grin)

| Raul a răspuns:

Deci care inteligent a dat la fiecare idee cate 2 stupid?

| tynatwine a răspuns:

Cum spune si eewan... cand reinstalezi windowsul se formateaza doar partitia C, dar daca tu mai ai si alte partitii care contin virusi trebuie sa le formatezi si pe acelea ca sa ai 0 virusi.

| tynatwine a răspuns:

Of doamne uite aici raspunsul... DACA ai o SINGURA PARTITIE (C) sau daca virusii sunt pe C... DA ti se sterg.

| Razvan_9009 a răspuns:

Depine...de exemplu daca ai mai multe partitii sa zicem C D E F si tu ai windowsul in C reinstalezi o sa iti dispara virusii din C dar daca aveai si in D E F nu iti vor disparea cel mai bun sfat instaleaza windowsu si baga antivirus imediat dupa aia nod32 iti recomand nu iti rupe pc-ul ca altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si normal se sterg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se sterg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ti se sterge apsolut tot ce ai dar depinde de tine cum faci removarile ce vrei sa removezi daca nu removezi DISK C o sa ai virusi apsolut cam asa numai cu DISK C ai probleme de celelalte se ocupa antivirus si iti administrez (recomand) antivirusul NOD 32 cu licenta licenta e usor de folosit si de gasit ti se va primi prin email daca mai aveti nevoie de detalii id messenger yahoo : adytzu_mihai_09@yahoo.com