| anonim_4396 a întrebat:

Dacă iubitul vostru/iubita va propune sa va mutați într-o țară străină pentru totdeauna ce ati alege, în condițiile în care el are aproape toată familia in acea țară iar ea își are familia in România adica pe tatăl si bunica. Familia ei nu este de acord cu aceasta plecare, voi ce ati alege in aceasta situatie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă tara aia iti ofera un viitor vizibil mai bun pleci cat esti tânăr. Altfel o sa regreti.

| Anuskaa a răspuns:

Cunosc persoane care au plecat din Europa, nu din tara si au lasat aici familia, vin acasa odata la 5, 6, ani.