| Robert03122002 a întrebat:

Dacă ma apuc acum de limba italiana, am posibilitatea să iau un certificat de limbă până in vară?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e atât de complicat să înveți italiana, dacă ai ambiție poți reuși.

| FreddieM a răspuns:

Certo che riuscirai, fai uso masiccio di perseverenza e non avrai problemi di raggiungere il traguardo.

| Anonima975 a răspuns:

Eu zic ca reușești. Limba italiana nu este foarte grea, dar e nevoie de perseverenta și seriozitate.

| bvzmsam a răspuns:

Depinde doar de tine cat de mult inveti. Eu am reusit sa vorbesc destul de bine in neerlandeza in 10 luni, exersand zilnic cel putin 45 de minute.
Incearca. Italiana oricum e tot limba romanica, deci e mai simplu de asimilat. Cauta persoane care stiu italiana si vorbeste cu ei, este foarte importanta comunicarea, asta dupa ce ai o baza de gramatica.