| Justjust11 a întrebat:

Daca ma duc in Polonia la o familie, o sa ne adunam o scoala si o sa-mi prezinte familia, eu cand ma duc la ei ar trebui sa dau salut cu tacsu si cu fisu? Sau ce sa fac? Pe moment zic

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa saluti pe toata lumea, inclusiv mama si surorile familie, nu doar tatal si fiul.
Politetea si respectul se invata acasa, de catre parinti. Tu nu ai primit asemenea educatie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai mai intalnit oameni pana acum? Crezi ca polonezii sunt extrateresti sau?

| sierra1 a răspuns:

Spune-le măcar : Dzień dobry