| hey_6950 a întrebat:

Dacă mă masturbez mai sunt virgină?

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Atata timp cat nu te masturbezi cu "chestiuta" unui baiat, esti virgina si in siguranta. laughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mai esti

| Kate21 a răspuns:

Da, atata timp cat nu exagerezi
dezvirginarea se face prin ruperea himenului

| elamit a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual mai esti virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti rupi himenul prin masturbare sau alte metode nu inseamna ca nu mai esti virgina. Virginitatea o sa ti'o pierzi la primul contact sexual cu un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ca ce te masturbezi ...eu te sfatuiesk. sa o faci mai rar pentru ca iti intarzie menstruatia. daca ai. dar daca nu bagi ceva mai gros. nu ai km sa nu mai fi virginawinkingsi pot aparea si boli. daca e adevarat am citit si eu pe net big grinbig grin:d

| everystudent.ro a răspuns:

Dpdv medical da, dar te-ai gandit si la celelalte dimensiuni ale fiintei tale? Omul are 5 dimensiuni care impreuna formeaza un intreg (fizic, mental, emotional, social si spiritual) si ce se petrece intr-un domeniu are efecte asupra celorlalte dimensiuni. Este bine sa te intrebi ce implicatii are masturbarea in celelalte aspecte. S-ar putea sa descoperi ca nu-ti zideste caracterul si nici nu te pregateste pentru o relatie de durata si implinitoare cu partenerul de viata sau ca iti aduce rusine si vinovatie in sfera emotionala. S-ar putea sa realizezi ca mai degraba adanceste golul din inima ta mai degraba decat sa-ti aduca implinire. Tu stii mai bine care este efectul produs asupra ta dar e bine sa te gandesti in ansamblu si pe termen lung.