| dorinta233 a întrebat:

Daca mananc fructe multe pe zi, ma ingras? Cate mese pe zi ar trebui sa am daca fac sala? si cam la ce ore

5 răspunsuri:
| copilfardeminte40127 a răspuns:

Buna! Ca sa te ingrasi, trebuie sa conteze si ce fructe mananci. Incearca sa le ocolesti pe cele foarte dulci. Cand vine vorba de cate mese sa ai pe zi, pot sa iti spun ca trebuie sa ai obligatoriu 3 mese: dimineata, pranz, seara. Exista un proverb interesant pentru cei ce vor sa slabeasca si suna cam asa: sa mananci dimineata ca un rege, la pranz ca un om de rand iar seara ca un cersetor. Sper sa il intelegi si sa il urmezi. Spor la slabit.

| Maxim96 a răspuns:

Nu manca fructele dulci.Mananca mai multe legume caci nu contin fructoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Trebuie sa ai 3 mese pe zi la ore fixe, o alimentatie diversificata si sa faci si miscare.
Te pup.

| prizeFTW a răspuns:

Alimente bogate in carbohidrati (fara carbohidrati nu am avea energie) cum ar fi sucuri, dulciuri, fructe, pizza, cartofi prajiti.Sa stii ca nimic in exces nu este bun.Mananca 5-6 fructe si este ok.

| Sportiva a răspuns:

Fructele, ca si alte alimente trebuie consumate moderat.Bananele, de exemplu, trebuie consumate foarte rar, deoarece contin foarte multa fructoza. Cred ca ar trebuie sa servesti felurile principale(mic-dejun, pranz si cina) si 2 gustari, care sa se bazeze pe fructe, iaurturi slabe si legume. Sper ca ti-am fost de ajutor.