| my a întrebat:

Daca mi-a venit ciclu mai pot fii insarcinata?

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Aproximativ in 20% din sarcini, in primele 2-3 luni exista o sangerare care mimeaza menstruatia. Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata si vei sti sigura.

| Parintele a răspuns:

Teoretic, nu.Acum depinde cum ti-ai desfasurat vita sexuala...ai facut sex in timpul menstruatiei sau inainte cu 1 zi?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai facut sex NEPROTEJAT - DECE? - poti fii! NU MAI FA SEX FARA PREZERVATIV! O GRAMADA DE BOLI PANDESC LA TOT PASUL!

assiris
| assiris a răspuns:

Poate nu... poate da... un test de sarcina poate sa-ti dea un raspuns ceva mai exact.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

La o prietena i-a venit 3 luni peste sarcinawinking
cel mai sigur e sa faci un control

| ramy_5584 a răspuns:

La cele mai multe femei in primele 2-3 luni de sarcina le vine si ciclu...as zice sa faci un test ca e mai la indemana... dar cel mai sigur e un control la ginecologhappy

| J7anine a răspuns:

Da, mai poti fi.

| miry a răspuns:

Da desii esti insarcinata poate sa iti vina ciclul peste mai bine fa-ti un test sa fi mai sigura

| blabla a răspuns:

Este foarte probabil... cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina.Stiu un caz, era insarcinata in 3 luni si inca ii venea mentruatia.

| otypa a răspuns:

Poate da poate nu, nu stiu ce sa-ti spun dar cel mai bine ar fi sa iti cumperi un test de sarcina.si eu am facut sex neprotejat cu prietenul meu si si mie mi-a venit ciclul, cred ca ar trebui sa ma duc si eu la un control sau cel putin sa imi ia-u un test.asa ca nu te mai stresa nu esti tu singura care a patit-o.no dar mie mi-a spus prietenul meu ca el nu poate sa faca copii.acum nu stiu. o sa vad...

| arsenia a răspuns:

Da, dupa cate am inteles poti dc e o sarcina extrauterina si nu numai

| Elena0210 a răspuns:

Probabilitatea e mica dar exista. Fa-ti un test de sarcina pentru a scapa de indoiala.

| kaumi a răspuns:

Da. Sunt femei care au menstruatie si in timpul sarcinii. Cunosc pe cineva care a aflat ca este insarcinata in momentul in care a miscat bebe! Asa ca nu te baza pe faptul ca ti-a venit. Fa un test, e cel mai la indemana.

| bibix_5640 a răspuns:

Pai daca nu ai ciclu nu poti fi insarcinata. dăăăăă

| StrumfaAlle a răspuns (pentru bibix_5640):

Nu era vorba de asta rolling on the floor) știi. în momentu în care ești însărcinată nu îți mai vine. pentru că e o pauză. și asta se întreba da că se poate să fi la menstruație și să fi și însărcinată, și da se poate

| Delia 75 a răspuns:

Poti sa fii insarcinata si ai ai si ciclu, pentru mai mult siguranta fa ti un test de sarcina.Se gaseste in farmacii, cel mai sigur dupa parerea mea este Barza.

| madalina_7017 a răspuns:

Da pentru ca poti ramane insarcinata si peste asa ca ai ma-i multa grija

| astrolutza a răspuns:

Da...in cazul unei sarcini extrauterine...sau in cazul in care ai ramas insarcinata sa zicem cu o zi inainte de a-ti veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a venit ciclu si am si facut test si a iesit negativ mai exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred... poate?:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema... mi-a venit menstruatia normal...ma tinea la fel de mult, am facut teste aproape in fiecare luna, si totusi simt ca ceva e in neregula cu mine.tot timpul am avut un abdomen plat, si in ultimele 2 saptamana parca mi-a crescut burta dintr-o data.stiu ca poate sunt putin paranoik, dar paza buna trece primejdia rea.sarcina incepe sa se observe la 3-4 luni. e posibil ca toate testele facute pana acum sa fi dat gres, si sa fiu insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele sunt foate mici. Si foarte rare. ZIC eu ¡

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap poti fi insarcinata...eu am aflat de curand ca sunt de 3 luni si mi-a venit ciclu normal...happy cel mai bine sa-ti faci un test de sarcinawinking mult scc :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Sunt de 3 ani cu prietenul meu si e prima data cand avem o teama pentru asta.In seara de craciun numai stie sigur daca a ejaculat in mine pentru ca dupa actul sexual nu ia mai venit sa isi dea drumul.Si ba zice ca da ba ca nu stie, eu am simtit ca am mai multa substanta in mine cum ar venii vorba decat era pana acum dar nu stiu.Si mi a intarziat ciclul o saptamana si mi-a venit la urma si m-a tinut doar 2 zile si un pic ap 3 sa spunem.Si atunci cand am facut'o eram intr'una din ziele de ovulatie un fel de a spune.Nu stiu am spus ca astept 20 de zile si o sa imi fac un test de sarcina dar nu pot sa fiu atat de increzatoare in ele. Pute'ti sa imi raspunde'ti si mie sa imi spune'ti daca ar fi sanse de a ramane insarcinata? Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao.am 14 ani si am facut.o cu 8 zile inainte sa-mi vina si nu ne.am protejat mi.a venit ciclu 7 zile mai tarziu exista vreo sansa sa fiu gravida?

| Ioana_9532 a răspuns:

Nuwinking nu esti insarcinata stai linistitabig hug exista foarte putine cazuri cand ciclul vine peste sarcina>big grin

| Danutza_5529 a răspuns:

Da

| Coman-Balaban_Myhaela_1994 a răspuns:

Eu ma chinui de foarte mult timp sa raman insarcinata... dar aseara am simtit ca ceva se misca in uteru si am exclus asta pentru ca am zis ca mi-a venit ciclu in fiecare luna si cat de cat normal de abia astept sa vina ziua de luni sa merg la un ecograf :X