| OanaVasilov a întrebat:

Dacă nu am carnetul vizat o să am în continuare reducere la tren fiind elev?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Carnetul trebuie sa fie vizat, pentru a fi valabil la acordarea de bilete CFR la jumatate de pret.
E dovada ca tu studiezi la o anumita institutie de invatamant.

| OanaVasilov explică (pentru dannyel86):

Daca a fost vizat pe anul 2016-2017 se pune?

| dannyel86 a răspuns (pentru OanaVasilov):

Pe el trebuie sa apara avizul pentru anul scolar 2017-2018. Chiar daca in iunie intri in vacanta de vara, carnetul va fi valabil pana la inceperea noului an scolar (septembrie), cu conditia sa aiba stampila si avizul pe anul scolar in curs.