| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mergi la banchet, trebuie sa platesti ceva? Nu vreau sa platesc nimic daca nu merg, de ce as plati? Nu de alta, dar organizeaza o persoana care mereu fura si face ciubuc, de aia intreb. Poate trebuie sa platesc si nu stiu. Va rog lamuriti-ma. Multumesc!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca banchetule este organizat in afara liceului, atunci trebuei sa platesti doar daca vrei sa mergi.
Dacaeste organizat la scoala, atunci este gratis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu mergi nu plătești nimic

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de ce să plătești dacă nu te duci.

| Furnicuta000 a răspuns:

In clasa a 4 a m-am dus, in clasa a 8 a la fel, cativa colegi nu au vrut sa vina pentru ca nu aveau bani si am ajuns sa platim si pentru ei. In clasa a 12 a nu s-a mai facut banchet pentru ca aproape nimeni nu voia sa mearga, adevarul e ca nu prea e nimic interesant acolo, doar daca tii mult la colegii tai si vrei sa petreceti niste momente impreuna. Daca nu iti plac astfel de evenimente nu are rost sa mergi pentru ca nu faci decat sa te plictisesti si sa dai bani pe meniu, profesori, imbracaminte de ocazie. Dar daca toti colegii tai merg si tu esti singurul ramas pe dinafara s-ar putea sa nu te simti bine in aceasta situatie.

| deeeaqq a răspuns:

Dacă nu mergi nu vei plăti nimic.

| Denisa0954 a răspuns:

Te contrazic happy banchetul este organizat de părinți, până la urma dirigintele si restul profesorilor sunt invitați, nu se ocupă nici unul din ei de organizare

| eckblume a răspuns:

Daca nu mergi, nu ai ce sa platesti.

| morfeo a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi n-ai treaba cu restul care se duc.

| AboutWhat a răspuns:

Banchetul trebuie organizat de diriginte, nu de cineva care fura și face ciubuc, dar dacă nu te duci nu trebuie sa plătești nimic