| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mi se mai invart ventilatoarele de la unitate x_x, se poate intampla ceva? thinking

8 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Pai. Asa am patit si eu cu unul dintre ventilatoare. Trebuie sa cumperi altul. Sunt foarte ieftine. In jur de 10 lei.
Le inlocuiesti cu cele vechi. Altfel toate placiile dinauntrul sau se vor supraincalzii si se pot arde.
wave

Răspuns utilizator avertizat
| spaghetty a răspuns:

Da.Nu se invarte deloc? niciunul? Asa se incalzeste tare si se opreste calculatorul

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSteps a răspuns:

Daca nu se invart ti se strica...NORMAL pot chiar face BOOM. poate lua circuitul din toata casa, poate arde si celelalte parti... STINGE-L!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSteps a răspuns (pentru KiddaSiAtat):

Ma amuzam si eu cu "Boom" laughing)) pai poti sa te duci la reparat sa vezi ce au

| shagy a răspuns:

In primul rand procesorul e mai destept si se restarteaza. nu se ardewinking
but, daca vrei sa iti meraga bine pc ul cheama un instalator acum ca mai tarziu nu e bine. iti trebuie' un cooler de 20 lei pentru tipul tau de procesor (sunt 2 tipuri :amd si Intel) dar nu te grabi poate fi sursa care nu alimenteaza corect
sau contactele de la pinii de pe placa de bazahappy:d dar asta nu e tot, coolerul de la placa video functioneaza? daca da inseamna ca ti a murit celalalt cooler dar asculta-mi sfatul:cheama un coleg sau un instalator priceput ca asa e cel mai binewinking