| Monyyyyy a întrebat:

Dacă nu stiu nimic la parțial se întâmpla ceva? Îl corectează de fata cu mine?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Post liceală, master, doctorat sau ce?

| Monyyyyy explică (pentru sierra1):

Licența,sunt anul 1 și nu înțeleg materia adica nimeni nu o intelege

| sierra1 a răspuns (pentru Monyyyyy):

"nimeni nu o intelege" - nici chiar așa.
Pici și tu eventual un examen și ce-o fi, gaură in cer? Nu, îl treci după aia

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La partial? Nu se intampla absolut nimic rau. Este partial, el reduce materia la jumatate (in principiu), iar daca nu il iei atunci o sa dai tot toata materia in sesiune la examen. O sa fie multi care o sa mearga si multi care nu o sa mearga. Din aia care o sa mearga o sa fie multi care nu o sa ia. Si eu la randul meu am fost la cateva partiale de-a lungul facultatii si nu le-am luat si la examen am dat din toata materia (cum este normal). Totul o sa fie bine.

Nu, nu il corecteaza de fata cu tine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pai probabil ca daca iei aici un 2-3, o sa trebuiasca sa compensezi cu celalalt ca sa ai media peste 5 si sa promovezi.
Sau poate profesorul a decis ca studentii trebuie sa ia peste 5 in fiecare partial.

| Monyyyyy explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

O zis ca nu mai dam toată materia atât

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai da, ca de aia se cheama "partial". Ca dai jumatate de materie acum si jumatate la urnatorul.
Dar asta nu e in contradictoriu cu regulile pe care le poate stabili ca sa promovati: sa fie ambele teste peste 5 sau media lor peste 5.