| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o fata de care îmi place zice ca arat bine, ar fi cringe sa ii zic "Mersi, și tu arăți perfect ca de obicei"?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, chiar e cringe. laughing)
Eventual poti sa zici " mersi, dar nu atat de bine ca tine" mi se pare mai ok

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Dar si aia e cringelaughing faza e ca nu trebuie s-o complimenteze inapoi.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suna asa disperat ca aia zisa de el, i-am dat o alternativa daca si l vrea sa complimenteze inapoi, nu vad nimic rau in asta cat timp nu suna aiurea. Din contra, e bine sa faci complimente acolo unde nu sunt fortat iar aici mi se pare ok sa-i faca un compliment si el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Pai eu ma refeream ca tipu nu trebuie sa simta nici o obligatie daca ii se face un compliment, sa il si intoarca, nici invers daca se intampla. Uneori suna fortat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde in ce sens. Nu am zis niciodata.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

A, aia da. Dar daca el simte s-o faca, s-o faca. Nu s-a inteles asta din ce ai zis initial.

| whatevernvm a răspuns (pentru Adry05):

Mie mi se pare mai rău, parcă e replică de Johnny Bravo

| Adry05 a răspuns (pentru whatevernvm):

Ti se pare mai ok esti perfecta de obicei?!

| whatevernvm a răspuns (pentru Adry05):

Dunno, ambele în par cringe, doar ca aia e cringe Johnny Bravo

| Adry05 a răspuns (pentru whatevernvm):

Si totusi mai reusea sa combine pe cate una deci nu e asa praf laughing) (glumita)
zic ca depinde mult si de modu in care o zici si cum e el ca om, daca-i unu mega timid care zice alea cu jumatate de gura in timp ce se uita in jos si uda pantalonii, da, poate suna cringe, dar zisa cu incredere si o atitudine flirty, nu mi se pare c-ar fi cringe.

| Andreeush a răspuns:

Poți să îi mulțumești dar ar fi cam aurea să îi spui că și ea arată bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu ii zic nimic rolling on the floor

| EftimieGutaParaschiv a răspuns:

Da, ar fi cam cringe