| LanguageMaster a întrebat:

Dacă o fată vede la cafenea un băiat singur la masă de care îi place este posibil să meargă la el la masă ca să-l abordeze și să bea cafeaua împreună?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, femeile si fetitele asteapta atentia si abordarea din partea voastra. Cine se invata minte sa duca o viata decenta nu se complica sa umble dupa relatii de durata

| darrio2007 a răspuns:

Va părea ciudat gestul ei iar baiatul va fi cam surprins. De obicei baietii abordeaza fetele.

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

Ar putea fi un succes pentru fată.

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Dar o dilema pentru baiat.

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

Mie nu mi se pare deloc o dilemă să socializezi cu oamenii de vârsta ta.
De exemplu, la o cafenea dacă o studentă se așează lângă un alt student mie mi se pare perfect normal să facă asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Daca nu sunt locuri libere la alte mese, de acord cu tine.

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

Chiar dacă sunt locuri libere la alte mese, dacă băiatul îi dă la fată un semn înainte nu cred că va fi ciudată situația.
De exemplu, dacă băiatul o privește pe fată în ochi sau îi zâmbește.

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

In acest caz el va trebui sa o abordeze.

| sierra1 a răspuns:

E ceva de neconceput, incredibil, strigător la lună in a aborda un băiat?

| LanguageMaster explică (pentru sierra1):

Cum adică?

| sierra1 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, e limpede, pentru tine, este!

| alexalx1234 a răspuns:

O fata in veci nu va aborda un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Da, este mai posibil decat ai putea crede sau ti-ai putea imagina

Asta nu inseamna insa ca se intampla des

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......-abordeze/

în 31 Mai | LanguageMaster a întrebat:
Dacă o fată vede la cafenea un băiat singur la masă de care îi place este posibil să meargă la el la masă ca să-l abordeze și să bea cafeaua împreună?

| isemilia a răspuns:

Depinde de fata. Eu de exemplu nu as face-o. Singurul context in care am abordat un baiat in mod direct a fost cand deja stiam persoana de cativa ani (colegi de clasa) si stiam ca nu are o prietena, iar atunci nu a fost atat de evident... Eu una nu m-as risca, fiindca, cine stie? Poate isi asteapta iubita, sau are o sotie sau pur si simplu nu e atras de fete. (etc)

| ioana505 a răspuns:

Da