| anonim_4396 a întrebat:

Daca pana la vara o sa mananc putin si sanatos si o sa alerg 20, 30 minute in fiecare zi, cam cate kg as putea sa slabesc?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te infometa, mananca doar cat sa treaca senzatia de foame dar nici aceea de saturat si ai grija sa ai 3 mese principale si 2-3 gustari dupa nevoie. Eu zic sa adaugi la timpul de alergat macar 5 minute pe zi pentru ca facand acelasi efort si mai ales acelasi exercitiu corpul tau se va obisnui si nu va mai arde la fel. Eu zic sa mergi intr-o zi sa alergi, in urmatoarea sa faci un cardio workout de pe Youtube
https://www.youtube.com/user/XFitDaily, iti recomand acest canal apoi iar sa mergi sa alergi si tot asa.
De asemenea e foarte important sa bei minim 2L de lichide unde nu se include NICIUN fel de suc din comert.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ai și un regim alimentar bun atunci poți să slăbești și 10 kg într-o lună. Dar degeaba faci efort dacă nu mănânci mâncarea potrivită.

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde cit de mult si nesanatos ai mincat pina si cate kg ai acum daca ai o greutate sa zicem intre 60-70 kg vei slabi cam max 4-5 kg dar daca ai intre 80-100 poti slabi pina la 6-8 kg.

| elena109105 a răspuns:

Daca doresti sa slabesti ar fi mai bine sa faci sport in fiecare zi timp de o ora si sa mananci sanatos in sensul ca nu ar trebui sa mananci de la fast-food, ca nu se intampla nimic daca mananci orice este gatit in casa. Doar sa nu faci sport imediat dupa ce mananci deoarece mancarea nu se digera la fel de bine, deci ar trebui sa astepti cam 2 ore. happy